A Humán Erőforrás Minőségéért Kiemelten Közhasznú Alapítvány 1999-ben megalapította az Európai Üzleti Ismeretek Szakközépiskolája Intézményt. Az iskola főleg szakképzést folytatott, Egerben, majd salgótarjáni Tagozatot nyitott, és OKJ 1-2 szakmáknak megfelelő, érettségi utáni szakmai oktatási intézményként tevékenykedett, mint szakközépiskola. A salgótarjáni tagozat időközben megszűnt. 2009-ben a Leonardo Education Oktató és Szolgáltató Nonprofit Kft. átvette az intézményt, és folytatta az érettségi utáni szakképzési tevékenységet, az intézmény új neve Európai Üzleti Gimnázium és Szakgimnázium lett. Az iskola 2013-tól esti gimnáziumi oktatást is folytatott. Új telephelyként Balsa került felvételre, ahol esti gimnáziumi oktatás folyt. 2018-ban az Esélytér Intézményfenntartó (4400 Nyíregyháza, Csillag u. 3.) veszi át az intézményt, és a szakképzési tevékenységet megszüntette. Az iskola esti gimnáziumként folytatja tovább működését, Európai Üzleti Gimnázium néven.  Az intézmény Heves, Szabolcs-Szatmár Bereg és Borsod-Abaúj-Zemplén Megyékben az alábbi oktatási helyszíneken végzi a diákok színvonalas esti munkarendű gimnáziumi oktatását: Eger, Nyíregyháza, Nyírpazony, Kemecse, Piricse, Nyírgyulaj, Petneháza, Gégény, Nyírtét, Gávavencsellő, Balsa, Kállósemjén, Őr, Tiszalök, Fehérgyarmat, és Girincs települések. Az oktatási helyszíneken a nehéz helyzetben lévő, munkaerőpiacról kiszorult, munkahely megtartása miatt, vagy esti oktatást egyéb okból választó diákokat szeretné hozzásegíteni a középfokú ismeretek elsajátításához és az érettségi bizonyítvány megszerzéséhez, amely az élethosszig tartó tanulás része.

Ezen térségek egy részére jellemző az alacsony iskolai végzettség és a nagy munkanélküliség, ezért iskolánk a szociálisan rászoruló embereket és a halmozottan hátrányos embereket is támogatni kívánja azzal, hogy a lehető legkevesebb önköltséggel próbálja megoldani, képzettséggel rendelkezve a társadalomba való integrálódásukat, hiszen sokan munka mellett, vagy sajnos munka nélkül, esetleg gyermek vagy gyermekek mellett kényszerülnek tanulni az esetleges jobb munkalehetőségek reményében.